Mucha na wszystkie ryby

Sztuczne muchy znakomicie wabią nie tylko ryby łososiowate i lipienie. Już niejeden wędkarz przekonał się, że są to świetne przynęty także na wielkie wzdręgi, płocie, szczupaki, okonie i karpie. Nie jest już dla nikogo tajemnicą, że na sztuczną muchę można łowić ryby, na które poluje się zwykle za pomocą przynęt naturalnych lub spiningowych. Co więcej, można w ten sposób łowić ryby wybranego gatunku.
Nic w tym nic dziwnego, gdyż „niemuszkar-skim” rybom, zasiedlającym rzeki i różnorodne wody stojące, sztuczne muchy przypominają wyglądem naturalny pokarm, co wystarcza, by nakłonić ryby do chwycenia przynęty.Niezależnie od tego, czy chcesz złowić upatrzoną rybę w niewielkiej rzeczce, czy też masz zamiar przeszukiwać muchą dużą powierzchnię wody, pamiętaj, że najczęściej sprawdzają się ogólnie stosowane techniki muszkarskie. Jedynie w nielicznych wypadkach będziesz musiał posłużyć się bardziej skomplikowanymi sposobami łowienia na muchę.

Written by:

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>